Головна

Время

Меню сайту

Наше опитування

Який Ваш улюблений письменник
Всього відповідей: 19

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пользователи, посетившие
сайт за текущий день :
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

Пошук

Вхід на сайт

Привет, Гість

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Календар

«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Свята

Календарь Украины

Погода

Друзі сайту

Кочеток

Наша кнопка

КЗ

Валюта

Граківська бібліотека-філія

Моє село - моя бібліотека

       Село Граково, знаходиться в 20 км від районного центру Чугуєва. Через село протікає невеличка річка - Гнилиця, яка впадає в Сіверський Донець. За легендою свою назву село отримало на честь пана-поміщика, що жив у селі в числі перших вільних поселенців. Село розташоване як би в балці. Влітку воно дуже мальовниче, багато садів, зелені.
       На території села знаходився величезний радгосп-комплекс по відгодівлі великої рогатої худоби, поголів'я якого становила 7000 голів. Радгосп мав великі прибутки. Було побудовано багато будинків, ціла вулиця Молодіжна, а також два 16 квадратних будинки для молодих сімей-тваринників, трактористів, молодих спеціалістів сільського господарства, які закінчують технікуми, вузи і повертаються на роботу в рідне село. У 1992 році було закінчено будівництво нового двоповерхового адміністративного будинку, в яке перейшли сільська рада і контора радгоспу «Рєпінський». Клуб, в якому знаходилася і бібліотека - зруйнували. Він був побудований після ВВВ жителями села на недільниках. Будівля вже було аварійне. На цьому ж місці заклали фундамент під новий клуб. Але у зв'язку з початком перебудови, з убожінням радгоспу, будівництво призупинилося.
       Бібліотека в 1993 році перейшла в «нову» - стару будівлю сільської ради. Директор радгоспу «Рєпінський» Н.І. Лопандев, який пропрацював більше 10 років - йде. У 1996 році директором стає Дрозд А. В.. Поголів'я худоби склало вже 2000 голів. Радгосп переходить в КСП - колективне сільгосппідприємство. Робочим виплачувати заробітну плату. Весь прибуток йде на ремонт сільгосптехніки, покупки нової, придбання пального та ін.
        Починається розслоювання землі. Працівникам, а також пенсіонерам, які пішли на пенсію з радгоспу видають земельні сертифікати на право на земельну ділянку (пай), земля, яка перебуває в колективній власності, розміром 7, 25 га. В 1999 році пайовики отримали з цієї землі всього лише за 350 кг зерна. У серпні 1999 року на загальних зборах робітників КСП, КСП реорганізували. КСП перейшло у ВАТ " Чугуївський «Агротехсервіс» - відкрите акціонерне товариство. Директор ВАТ Чугуїв «Агротехсевис» - С. А. Горлачев.

        Робочим так і не платять заробітну плату, вже майже 5 років. Але стала потроху налагоджуватися робота. Ремонтується техніка до посівної. Закупили молодняк ВРХ. Робітники сподіваються, що з переходом в «Агротехсервіс» нашому селу пощастить більше і воно  почне підніматися вгору.

Бібліотека с.Гракове

        У с. Гракове в 1905 році була організована бібліотека, яка знаходилася в будинку одного з жителів нашого села. Вона в цей час мала в своєму фонді 50 примірників книг, керував цією бібліотекою безграмотний Миндарь А. М. Робота полягала в тому, щоб видати книгу читачеві, але її ніхто не записував. В 1928 році була організована приклубна бібліотека, яка налічувала 103 книги і розміщувалася в одній шафі. Окремого приміщення бібліотека не мала, знаходилася в приміщенні сільського клубу. Звільненого бібліотечного працівника не мали.

       Першим бібліотекарем в с. Граково був Гончаров Михайло Іванович, який працював завідувачем Граковского сільського клуба. В цей час бібліотека налічувала 18 читачів, це в основному комсомольці села, тому що 50 % населення нашого села було не писеменними й не грамотними. Приклубна бібліотека обслуговувала колгоспників у полі, де проводили  читання  книг вголос. Бібліотека в той час поповнювалася дуже мало, не мала бібліотека і бібліотечної техніки.    

       До самої  ВВВ бібліотека була приклубною і окремого приміщення не мала.
Після ВВВ в 1948 році знову організували бібліотеку вдома у Ященко С. Д. Він же був і завклубом. Книг, у цієї бібліотеки було в той час 1000 примірників. Її скомплектовали з усіх бібліотек району, клубу так ще і не було, і фільми демонструвалися влітку на вулиці, взимку в конторі колгоспу. Облік по бібліотеці в той час не вівся і робота не планувалася. У 1950 році бібліотеку прийняла Жуга В. К. Розміщувалася вона в однокімнатному приміщенні сільської ради. Книги лежали на підлозі, на стільцях. Стелажів не було. Кількість примірників становила 2300 штук.
       У 1953 році, в березні місяці, бібліотеку прийняла Ветчинкіна Р. С. із спеціальною бібліотечною освітою. Бібліотека знаходиться у приміщенні Граковского сільського клубу. Має 2 кімнати, площею 32 кв. м. Ведеться облік роботи планується робота бібліотеки на рік і за місяцями, відповідно до річного плану. Проводиться масова робота серед учнів, молоді і всього населення. Завозилися книги на виробничі ділянки трудівників радгоспу «Рєпінський» і виробляли там обмін книг, свіжі газети й журнали. Проводяться літературно-тематичні вечори, прем'єри книг, бібліотечні огляди, перегляди літератури, робляться книжкові виставки та інші масові  заходи. Бібліотека знаходиться в аварійному приміщенні.
       У 1993 році бібліотека переходить в «нову» - стару будівлю сільської ради. В приміщенні зроблений хороший ремонт, завозяться стелажі, етажерки, вітрини. У листопаді 1994 року бібліотеку прийняла Опарко Л. Д.. Бібліотечний фонд становить майже 12000 примірників.
       У 2002 році бібліотека знову переїжджає в нове приміщення: контору колишнього радгоспу «Рєпінський», де знаходяться всі служби, що обслуговують жителів села Гракове, а також виділена кімната для бібліотеки.
       В квітні 2011 року бібліотеку прийняла Наумова О. П.. Бібліотечний фонд становить 13597 з них книг - 8807 примірників. Культурно-масова робота ведеться в повному обсязі . Плануються річні звіти, в тому числі і місячні звіти. Проводяться тематичні вечори, бесіди, свята.

       Бібліотечний фонд становить 13600 примірників.
2013 року 20 квітня на прохання читачів Граковская бібліотека - філія була розширена. Додано одна кімната і зроблений читальний зал.           

       Розширення бібліотеки відбулося за допомогою Граківського сільського голови - Наумова Валентина Миколайовича. Бібліотека тісно співпрацює з Граківською сільською радою.

       Допомагає в організації свят: «Весілля в Малинівці +». «9 травня»; у прибиранні території, бере активну участь у суботниках.
У вересні 2014 року була надана спонсорська допомога від депутата Дмитра Олексійовича Шенцева: книжкова шафа, письмовий стіл, шість офісних стільців і художня література.

       Фонд бібліотеки-філії на 2014 рік становить 13786 з них книг - 8891 примірник.

Бібліотека-філія селище Залізничне

       В 2007 році була організована і відкрита Залізнична бібліотека-філія. В організації та відкритті бібліотеки допомагав Граковський сільський голова Черкашин А. Е., а так само активну участь брала сільська рада. Бібліотека розташована в центрі селища Залізничний, в будівлі «елеватора». Завідуючою бібліотекою з 2007 по 2011 рр. працювала Опарко Л. Д.
       У 2011 році бібліотеку прийняла Наумова О. П. Бібліотечний фонд становить 2970 примірників, з них 1370 книг. Культурно-масова робота ведеться в повному обсязі. Планується річні звіти, в т. ч. і місячні. Проводяться свята, тематичні вечори, бесіди та ін. Тісно співпрацюємо з Граковским сільською радою, школою, клубом, д. садом.
       Фонд   на 2014 рік становить 3121 з них книг 1420 примірників.