Головна

Время

Меню сайту

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 18

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пользователи, посетившие
сайт за текущий день :
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

Пошук

Вхід на сайт

Привет, Гість

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Свята

Календарь Украины

Погода

Друзі сайту

Кочеток

Наша кнопка

КЗ

Валюта

Мосьпанівська бібліотека-філія

       До війни в с.Мосьпанове була хата –читальня, де було трішки книг, в цій хатці проводилися курси лікнепу. Вечорами сходились не письменні селяни і навчались грамоти.

       В 1951році в нашому селі керівництво вирішило організувати бібліотеку. В клубі, який знаходився на місці нинішньої плотні, виділили кімнату. Зробили в ній стелажі, одну шафу принесли з контори, другу переробили з шафи для одягу, яку купили в магазині. Книг спочатку не було. Принесли з контори, частину закупили в магазині, ав же потім бібліотекар їздила в м.Харків в бібліотечний колектор і відбирала там книги, які потім поштою пересилалися в сільську бібліотеку.

       Першим бібліотекарем була Кривченко Марія Степанівна. Вона складала план роботи, проводила з молоддю бесіди. Працювала десь із рік і її відрядили на навчання в Харківський Бібліотечний технікум, що знаходився на Бурсацькому спуску. Рік навчалася, але не було бажання до цієї роботи і вона залишила технікум, але в бібліотеці ще працювала. Книг було не багато, село велике, ходила до населення і старалася вдовольнити і запити читачів на літературу. Після Кривченко  Марії Степанівни в бібліотеці працювали: Жихарська Марія, Клімова Галина, Ситник Зоя, Варченко В`ячеслав, Півовар Леонід, Калініченко Галина, Фоменко І.Ф., Ферлій Любов. З серпня 1973 року в бібліотеці працює Кіяшко Любов Михайлівна. Фонд бібліотеки налічує більш чотирьох тисяч примірників книг, який постійно оновлюється. Бібліотекар спілкується з органами місцевої влади, разом складаються плани роботи керівники відвідують бібліотеку. Допомагають в роботі, самі являються читачами бібліотеки.

       Коли в селі розвивалось тваринництво, бібліотекар по понеділках відвідувала ферми, видавала книги, оформляла «Червоні кутки», займалась краєзнавчою роботою, приймала участь у зборі матеріалів з історії с.Мосьпанове, ходила по селу  по селу, записувала спогади  односельчан, збирала фотографії  свідчення очевидців голодомору на Україні 1932-1933 років оформлювала папки цих матеріалів.

       В бібліотеці оформлені стенди «Твої люди Мосьпанове», «Їх іменами названі вулиці села Мосьпанове», де розміщені біографічні данні Р.Маслова та М.Матерієнка. До кожного свята працюють виставки. Бібліотека на даний час має більш ніж 300 читачів, та налічує 5800 екземплярів книг.