Головна

Время

Меню сайту

Наше опитування

Який Ваш улюблений письменник
Всього відповідей: 19

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пользователи, посетившие
сайт за текущий день :
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

Пошук

Вхід на сайт

Привет, Гість

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Свята

Календарь Украины

Погода

Друзі сайту

Кочеток

Наша кнопка

КЗ

Валюта

Кам'яноярузька бібліотека-філія

Земле моя рідна,  моя рідна Україно, лише з тобою,мила моя Україно, ми готуємось стати свідками, учасниками подій нинішнього століття.

       Україна - найбільша країна Європи. Тут жили і живуть наші батьки, діди. З прадавніх коренів нашого роду починається наша Батьківщина. Тут споконвіку шанували працю, хліб на столі, рушник на стіні, мамину пісню, криницю з журавлем, добре слово. Найглибші корені наші  ­– в минулому, але з минулого стелиться шлях і в майбутнє. І ми розуміємо, що  саме за нами  майбутнє нашої держави. Запорукою цього  є державна  рідна мова,  докладне вивчення історії свого народу . 

        Село Кам’яна Яруга Чугуївського району Харківської області розташовано на Придніпровській низовині (в межах Полтавської рівнини). Середня висота 160-180м. Село розташовано на вододілах річки Студенок і її притоків 3-го і 4-го порядку. Через село проходить автомагістраль Харків-Ростов, яка з’єднує Чугуїв і Харків і пов’язує Україну з Росією.

       Загальна площа сільської ради - 2580,6 га, площа  с. Кам’яна Яруга складає  - 381,5 га.

       Кількість населення складає -2080 чоловік. Переважна кількість  - це люди похилого віку – біля 800 чоловік.

       Село розташовано на вододілах річки Студенок і її притоків 3-го і 4-го порядку. Село Кам’яна Яруга засновано у 1647 році переселенцями на „слободи”.  Для охорони південних кордонів держави були споруджені пости для спостереження за наближенням ворога. Пост №1 в Кам’яній Ярузі знаходився на шляху, де зараз прокладена дорога на Харків. У разі небезпеки нападу ворогів запалювали вогні – давали сигнал. Охороняли пости військовослужбовці з Курської, Орловської, Московської, Брянської губерній. Вони  одружувалися і селились біля річки Студенок. У той час річка була широкою і  глибокою. У деяких місцях глибина досягала двох  метрів.

       Відомо, що колись  у селі добували вапняний камінь , який возили до Харкова. Ним вимощували вулиці .

       Кам’яна – характеризує рельєф місцевості , кам’яний вказує на матеріал (урвище з каменю, урвище, де добувається камінь).

       Яруга – давньотюркська лексема, що зустрічається в давньоруських літописах та староукраїнських грамотах і означає „прірва”, „урвище”, „ущелина”.

       Перший храм в с. Кам’яна Яруга було побудовано в 1650 році.

       Дерев’яний храм  Святителю Миколаю було збудовано в 1759 р., у 1820  - покрито листовим залізом.

       Село не було кріпацьким, селяни відносились до категорії державних.

       Не обійшла село і війна 1914 року. Багато чоловіків забрали на фронт.

       Радянська влада в селі була встановлена в січні 1918 року.

       У  пам’яті  мешканців  села  закарбувалося , що  в  1930 році  в селі в приміщенні  сільської  ради  знаходилась  хата – читальня ,завідуючим  якої  був   Проскурнін  Іван Іванович,  вчитель російської  мови  і  літератури. Він  же  навчав  мешканців  села у ”Лікбесі”,  пізніше  Іван  Іванович  працював  директором   школи.

        У  1950  році  бібліотека  знаходилась  у приміщенні  сільської  ради,  в якій працювали  мешканці  Малинівки  сім’я Круглових.

        У  1953 році  бібліотеку  прийняла  Шевченко  Віра  Григорівна,  якій було  всього  16  років. Бібліотечний  фонд   якої  розташовувався   в  2 -х  шафах. На столах  знаходились  підшивки газет.

        У  1956  році  до  річниці  Великого Жовтня було  відкрито  сільський  Будинок  культури,  де  було  виділено    2 кімнати  для  бібліотеки-читацька  зала і сховище.  Завданням    бібліотеки  було ”Книга  в кожну  родину”, а сімей  було  більше  800,  що  складало   3150  чоловік.  Для  тих,  хто  мешкав  далеко  від  бібліотеки, виїздила “Книжкова  передвижка”

       Поповнювалась  бібліотека книжками з  м.Харкова за  гроші сільської  ради.

       У 1957-1958роках  книжковий  фонд  складав  більше 3000екземплярів.

       У 1957  році  поповнилась на  500 екземплярів  із  дитячої  районної  бібліотеки.

       Для  залучення  читачів  бібліотека проводила  велику  масову  роботу. Це  конференції  по книзі  М.Островського “Як  гартувалась  сталь.”,  популізація  наукової  літератури, оформлення  виставок,  стендів, фотомонтажів,  випускали  бойові  листівки. Проводились  вечори до  дня ”Радянської  Армії, до  1-го  травня,  Міжнародного  жіночого  дня,  до  Великого Жовтня, Дня  вчителя,  до  дня  робітника  сільського  господарства,  до  дня  комсомолу.

       Наша  бібліотека  разом  з  радою  клубу   першими  у  районі  проводили “Ленінські читання”

       За  багато років  існування  Кам’яноярузької  сільської  бібліотеки  завідувачами  були:

           -Молодика  Людмила  Миколаївна;

           -Лізогубова  Олена  Іванівна;

           -Штонденко Лілія  Федорівна;

           -Стригунова Зоя  Григорівна.

       З   2003 року  завідувачкою  Кам’яноярузькою сільською  бібліотекою  працює    Махова Наталя Василівна.

       І сьогодні    бібліотека розташована  у    навчально-виховному  комплексі,  де  має  металеві  стелажі, шафи, тепле і світле  приміщення.

       Бібліотечний  фонд  складає  12007  екземплярів.

       З  періодичних  видань -  журнали, газети.

       За   роки існування  бібліотеки  особлива увага приділялась  формуванню книжкового фонду, широкій популяризації  літератури, історії  українського народу  і  виховання за допомогою  цієї літератури поваги до рідної  мови, національно-культурних і духовних  надбань нашого народу, а  також надання  допомоги мешканцям села у виборі літератури, проведення  традиційних свят, безпосередня  участь  у всіх  заходах, присвячених відродженню української нації.