Головна

Время

Меню сайту

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 18

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пользователи, посетившие
сайт за текущий день :
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

Пошук

Вхід на сайт

Привет, Гість

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Свята

Календарь Украины

Погода

Друзі сайту

Кочеток

Наша кнопка

КЗ

Валюта

Юрченківська бібліотека-філія

        Центром культурного життя села Юрченкове є Будинок культури.  В  приміщенні Будинку культури розташована сільська бібліотека. Її історія сягає 1924 року, коли була організована хата – читальня.

        У післявоєнні роки з липня 1950р., з ініціативи Носик Надії Кирилівни,  почала працювати сільська бібліотека. З простенької сільської хати утворили клуб, у якому відвели місце для бібліотеки. Надія Кирилівна звернулась з проханням до односельчан, і вони передали книги з власних зібрань. Близько 400  книжок, які розміщувались у невеличкому шафі, були зареєстровані в інвентарну книгу. Бібліотека на той час обслуговувала 20 читачів, а книговидача становила 700 екземплярів на рік.

        В грудні 1953 року бібліотеку прийняв Хрипко Іван Іванович, який  на той час працював баяністом в клубі. За свою працю  бібліотекаря він одержував 360 крб. З кожним днем бібліотеку відвідувало все більше односельців. Люди прагнули читати.  Вони несли з дому книги і обмінювалися ними між собою.

        В 1954 році в селі був збудований новий будинок культури, в якому було виділено дві кімнати для бібліотеки, одна з них – читальний зал. Бібліотека поповнювалася книгами, які надходили з райкому комсомолу Печенізького району.

        З березня  по липень 1955 року бібліотеку очолював Ведмедеря Василь Петрович. Оплата бібліотекаря була 437 крб. В липні місяці  того ж року Ведмедеря В.П. здав бібліотеку Кузнецовій Марії Михайлівні. В новий будинок культури  перенесли  і бібліотеку колгоспу імені Калініна, яку  прийняла Марія Михайлівна.

        З жовтня 1961 року по серпень 1962 року в бібліотеці працювала Іванова Галина Кирилівна, а потім - Даниленко Марія Павлівна. Книжний фонд поповнювався книгами районної бібліотеки с. Печеніг, які тимчасово розміщувалися на  дерев’яних стільцях. Марія Павлівна пропрацювала  8 років з заробітною платою –  47крб.15коп.

        В червні місяці 1970 року бібліотеку прийняла Мовчан Антоніна Дмитрівна  з оплатою 72 крб.

        З березня  1971 року до 2006 року її завідуючою працювала Зубко Галина Василівна. В 1972 році  Галина Василівна прийняла шкільну бібліотеку і фонд збільшився на 6 тис. екземплярів. Фонд налічував понад 15тисяч примірників. Було проведено великий обсяг роботи: старі стелажі були замінені на сучасні, створені систематичний і алфавітний каталоги.  Систематично оформлялись руками бібліотекаря стенди, тематичні жанри, оновлювалась наглядна агітація.  Бібліотекар проводила  велику роботу серед жителів села, вела пропаганду  літератури на всіх виробничих ділянках, систематично брала участь у виступах агітпункт – бригади. З ініціативи бібліотекаря був створений фольклорний гурток «Калина», яким керувала сама  Галина Василівна. Кількість гуртка складала 37 чоловік. Спочатку учасники шили вбрання для виступів собі самі, а згодом, коли директорам радгоспу «Юрченківський» Фартушко В.І. і АПК «Чугуївський» Ясиру сподобались виступи колективу, було виділено 45 тис. крб.,  на  придбання костюмів. Сільські заходи  та свята супроводжувалися  виступом місцевого духового  оркестру.

        В 1993 році Зубко Г.В. зробила ремонт бібліотеки, так як приміщення потребувало капітального ремонту (витерла стіни,  зробила побілку, наклеїла шпалери, пофарбувала вікна і двері).

        З 2006 року і дотепер бібліотекарем  працює Олійник Ірина Іванівна ( на пів ставки). Вона   переводить бібліотечний фонд на нову систему, очищує   його від застарілої та непрофільної літератури. Приділяє велику увагу своїм читачам (250 користувачів). Свою роботу вона проводить за такими напрямами: організація дозвілля мешканців села, виховання економічної та правової культури, патріотизму, громадянської позиції, відродження і розвиток національно – культурних надбань і традицій, відзначення пам’ятних дат в історії України. 

        Двері бібліотеки відкриті всім. Сюди приходять діти, підлітки, молодь, люди похилого віку. Хтось читає книжку, хтось просто спілкується. Серед дітей шкільного віку проводяться бібліотечні уроки, конкурси, тематичні вечори.                              

       Останніми роками фонд бібліотеки значно поповнився виданнями літератури з історії України та народознавства і  налічує  8634 примірників (на 01.01 2014р).

      Влітку 2010 року  Ірина Іванівна за підтримки сільської ради зробила ремонт бібліотеки.

      За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок в розвиток культури району в лютому 2010року Олійник І.І. нагороджена Грамотою відділу культури і туризму Чугуївської районної державної адміністрації та Почесною Грамотою Чугуївської районної державної адміністрації.

       Активну участь приймає бібліотекар  у відкритому фестивалі  обрядового та сучасного весільного дійства «Весілля в Малинівці +». Неодноразово  була нагороджена Дипломами, Грамотами.

       30вересня 2010року за участь в районному огляді-конкурсі «Краща сільська бібліотека» та з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек нагороджена Олійник І.І. Грамотою відділу культури і туризму районної державної адміністрації.

       У квітні 2011 року Юрченківська сільська бібліотека була реорганізована в Юрченківську бібліотеку – філію комунального закладу «Чугуївська районна централізована бібліотечна система».

       18 жовтня 2014року Юрченківська бібліотека – філія  відсвяткувала 90-річчя з її заснування.